بدترین وعده های غذایی در رستوران ها

1- املت ژامبون و پنیر
حاوی: 512 کالری ، 37 گرم چربی ، 1،277 میلی گرم سدیم
این صبحانه حاوی مقدار زیادی پروتئین می باشد ، اما نیمی از کل نیاز چربی و سدیم شما را در روز تامین می کند ، که این شامل قهوه /چای /آبمیوه و سیب زمینی کنار آن نمی باشد. اگر واقعاً می خواهید در منزل املت درست کنید ، از یک یا دو عدد تخم مرغ کوچک استفاده کنید و مقداری نان سبوس دار و یک تکه میوه به کنار آن اضافه کنید.


2-چیزبرگر دوبل
حاوی : 858 کالری ، 50 گرم چربی ، 1،764 میلی گرم سدیم
اگر بخواهید کالری این غذای لذیذ را بعد از میل کردن بسوزانید ، بایستی تقریباً 4 ساعت پیاده روی کنید. علاوه بر این ، این وعده به راحتی به میزان 20 گرم چربی اشباع را وارد بدنتان می کند. برای کاهش کالری این غذا میتوانید از سبزیجات ، بوقلمون یا مرغ کبابی را به جای گوشت گاو در نظر بگیرید یا سؤال کنید که آیا به جای نان می توانید آن را روی بسته بندی کاهو سرو کنید؟

3-چیکن آلفردو
حاوی : 1191 کالری ، 81 گرم چربی ، 940 میلی گرم سدیم
چطور غذایی تهیه شده با مرغ موجود در آن می تواند کالری زیاد و بیش از دو برابر چربی اشباع روزانه برای روز را داشته باشد؟ پاستا فتوچینی ، کره ، خامه غلیظ و پارمسان ، چیکن آلفردو را در بالای صفحه کالری ها و سدیم دریافتی قرار داده است.

4-سیب زمینی پخته شده با پنیر
حاوی : 405 کالری ، 24 گرم چربی ، 538 میلی گرم سدیم
سیب زمینی منبع عالی ویتامین C و پتاسیم است. اما افزودن خامه/مایونز ، پنیر و ژانبون باعث می شود که این میان وعده تقریباً به عنوان یک وعده غذایی باشد.

 

+ بهتر بخورید: یک ظرف بیرون بر غذا بگیرید
یک عدد ظرف غذا قبل از شروع به خوردن از رستوران بگیرید و همان ابتدا نصف غذای خورد را در آن قرار دهید ،با اینکه این روزها اندازه ظروف سرو غذا هم بزرگتر و بزرگتر شده است. درعوض ، نیمی ازغذای خود را نجات دهید تا به خانه ببرید در این حالت، کالری کمتری مصرف خواهید کرد و به قیمت یک وعده غذایی دو وعده غذایی دریافت خواهید کرد.

+بهتر بخورید: سالاد یا سوپ
یک سالاد کوچک یا یک پیاله سوپ برای شما بهتر از یک غذای چرب و شیرین است. اما مراقب کالری های پنهان ، به ویژه در بعضی از سس سالادها باشید. و در برخی از سوپ ها از سدیم اضافه شده هم به مقدار زیاد استفاده می شود، پس مراقب باشید.

 


مترجم : رویا آحادی وند - کارشناس ارشد تغذیه – گروه درمان چاقی باراکا
Sources | Reviewed by Kathleen M. Zelman, MPH, RD, LD on December 19, 2019
https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-worst-restaurant-meals

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه