کوتاهی عمر با رژیم غذایی گوشت های فرآوری شده

با وجود لذیذ و خوش طعم بودن غذاهای گوشتی فراوری شده، نمیتوان از مضررات بالقوه آنها چشم پوشی کرد. مضرراتی شامل افزایش احتمال بیماری های قلبی عروقی ، پرفشاری خون ،سرطان های دستگاه گوارش، بیماری های مزمن التهابی ، افزایش وزن و اضطراب و افسردگی را دارا میباشند.

تحقیقات جدید نشان میدهد، بین خوردن حتی مقدار کمی گوشت فرآوری شده ، (حتی به مقدار 150 گرم در هفته) و خطر بالاتر بیماری های قلبی و مرگ وجود دارد. خطرات مصرف فراورده های گوشتی فراوری شده بسیار زیاد است، زیرا در تهیه این محصولات از ترکیبات نیترات جهت افزایش میزان ماندگاری استفاده می شود که جز مواد افزودنی با قدرت سرطانزایی بالا میباشد .

اما همه گوشت ها بد نیستند: مطالعه ای که شامل داده های 21 کشور است ، نشان داد که ارتباطی بین خوردن کمتر از 250 گرم گوشت فراوری نشده در هفته ، حتی از نوع گوشت قرمز ، از نظر ابتلا به بیماری قلبی عروقی وجود ندارد.

چرا گوشت های فرآوری شده بسیار ناسالم قلمداد می شوند؟

ناسالم بودن گوشت های فراوری شده به علت وجود مواد نگهدارنده، مواد افزودنی و رنگ ها می باشد ،زیرا در مقام مقایسه ، کلسترول و چربی اشباع شده در محصولات گوشتی فرآوری نشده و فرآوری شده بسیار مشابه هستند و تفاوت در مواد افزودنی غذایی و رنگ و نیترات است. البته که باید به این هشدار توجه شود که گوشت قرمز منبع اصلی اسیدهای چرب اشباع با زنجیره متوسط ​​و طولانی است که ممکن است خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد.

ارتباط بین رژیم غذایی و بیماری خطی نیست ، بلکه به شکل U است ، زیرا مصرف مقادیر ناکافی و بیش از حد برخی از غذاها برای بدن مضر است. گوشت می تواند منبع خوبی از پروتئین ، آهن و سایر مواد مغذی ضروری باشد ، اما مصرف بیش از حد آن می تواند خطرات جدی را برای سلامتی به همراه داشته باشد.

غذاهایی که مقادیر بیشتری چربی اشباع دارند ، از جمله گوشت های قرمز، باید در حد متوسط ​​و در یک برنامه غذایی کلی مصرف شود ،که در آن میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل و لبنیات کم چرب وجود دارد. مجموعه شواهد نشان می دهد که مردم باید مصرف گوشت های فرآوری شده را محدود کنند.

ترجمه : رویا آحادی وند کارشناس ارشد تغذیه گروه درمان چاقی باراکا

SOURCES: WWW.WEBMD.COM Mahshid Dehghan, PhD, investigator, Population Health Research Institute, McMaster University and Hamilton Health Sciences, Ontario, Canada; Connie Diekman, MEd, RD, food and nutrition consultant, St. Louis, Mo.; American Journal of Clinical Nutrition, March 31, 2021

 

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه