چه چیزی باعث مقاومت به انسولین می شود؟

انسولین هورمونی است که از پانکراس ترشح می شود. اگرچه انسولین بیشتر در مدیریت قند خون نقش دارد، اما بر متابولیسم چربی و پروتئین نیز تأثیر می گذارد. هنگامی که یک وعده غذایی حاوی کربوهیدرات می خورید، میزان قند آزاد جاری در خون افزایش می یابد. سلول های لوزالمعده این افزایش را احساس می کنند و انسولین را در خون آزاد می کنند. سپس انسولین به سلول های شما می گوید که قند را از خون شما جمع آوری کرده و وارد سلول کنند. این فرآیند منجر به کاهش سطح قند خون می شود.

با این حال، سلول ها گاهی اوقات نمی توانند به انسولین پاسخ صحیح بدهند و ورود قند از خون به سلول دچار مشکل میشود. این فرایند مقاومت به انسولین نامیده می شود. در این شرایط، پانکراس حتی انسولین بیشتری تولید می کند تا سطح قند خون را کاهش دهد. این موضوع منجر به افزایش سطح انسولین در خون می شود که هیپرانسولینمی نامیده می شود. با گذشت زمان، سلول های شما ممکن است به طور فزاینده ای نسبت به انسولین مقاوم شوند و در نتیجه سطح انسولین و قند خون بالا بماند. در نهایت، پانکراس ممکن است آسیب ببیند و این مسئله منجر به کاهش تولید انسولین شود و مرحله آخر پس از اینکه سطح قند خون از یک آستانه خاص فراتر رفت، ممکن است دیابت نوع 2 برای شما تشخیص داده شود.

مقاومت به انسولین علت اصلی دیابت است .

◄ مقاومت در مقابل حساسیت

مقاومت به انسولین و حساسیت به انسولین دو روی یک سکه هستند. یعنی اینکه ،اگر مقاومت به انسولین دارید، حساسیت به انسولین کمی دارید. برعکس، اگر به انسولین حساس هستید، مقاومت به انسولین پایینی دارید. در حالی که مقاومت به انسولین برای سلامتی مضر است، حساسیت به انسولین مفید است.

◄ عوامل ایجاد مقاومت به انسولین :

♦ اعتقاد بر این است که یکی از عوامل ایجاد مقاوت به انسولین افزایش سطح چربی در خون است. مطالعات متعدد نشان می‌دهد که مقادیر بالای اسیدهای چرب آزاد در خون باعث می‌شود سلول‌ها به درستی به انسولین پاسخ ندهند. علت اصلی افزایش اسیدهای چرب آزاد، دریافت کالری زیاد و غذای پرچرب است. در واقع، پرخوری، افزایش وزن و چاقی همگی به شدت با مقاومت به انسولین مرتبط هستند .

چربی احشایی، چربی خطرناک شکمی که در اطراف اندام‌های شما انباشته می‌شود، میتواند بسیاری از اسیدهای چرب آزاد و همچنین هورمون‌های التهابی را در خون آزاد کند که مقاومت به انسولین را تحریک می‌کنند.

سایر علل بالقوه مقاومت به انسولین عبارتند از:

♦ فروکتوز. مصرف زیاد فروکتوز(قند موجود در میوه) با مقاومت به انسولین مرتبط است .

♦ التهاب. افزایش استرس اکسیداتیو و التهاب در بدن میتواند منجر به مقاومت به انسولین شود.

♦ تحرک و فعالیت بدنی حساسیت به انسولین را افزایش می دهد، در حالی که عدم فعالیت باعث مقاومت به انسولین می شود.

♦ میکروبیوم روده . شواهد نشان می دهد که اختلال در محیط باکتریایی در روده می تواند باعث التهاب شود که مقاومت به انسولین و سایر مشکلات متابولیک را تشدید می کند. به همین دلیل بر مصرف مواد غذایی حاوی پروبیوتیک تاکید میشود.

♦ علاوه بر این، عوامل ژنتیکی و اجتماعی مختلف ممکن است در این امر دخیل باشند. سیاه‌پوستان، اسپانیایی‌تباران و آسیایی‌ها در معرض خطر بالایی هستند .

 

ترجمه : رویا آحادی وند کارشناس ارشد تغذیه گروه درمان چاقی باراکا


Written by Kris Gunnars, BSc on July 24, 2019

https://www.healthline.com/nutrition/insulin-and-insulin-resistance

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه