چای ماسالا    masala chai

یک چای شیرین و پرادویه است که به دلیل رایحه معطر شهرت دارد. بسته به اینکه از کجا آمده اید ، ممکن است آن را به عنوان masala chai تشخیص دهید. چای ماسالا با انواع مزایای سلامتی مرتبط است. این چای یک چای سنتی هندی است و از ترکیب چای سیاه ، ادویه زنجبیل و دارچین و ... تهیه می شود. از محبوب ترین ادویه ها می توان به هل ، دارچین ، رازیانه ، فلفل سیاه و میخک ، جوزهندی اشاره کرد ، اگرچه ستاره ای ، دانه های گشنیز و دانه های فلفل قرمز و سفید از دیگر گزینه های محبوب این چای به حساب می آیند.

برخلاف چای معمولی که با آب دم می شود ، چای ماسالا به طور سنتی هم با استفاده از آب گرم و هم شیر گرم دم می شود.

◄دارچین و زنجبیل موجود در چای ماسالا به افزایش حساسیت به انسولین و کاهش سطح قند خون کمک میکند. با این حال ، بهتر است از مصرف انواع بسیار شیرین این چای خودداری کنید.

◄مواد تشکیل دهنده چای ماسالا ، زنجبیل ، فلفل سیاه ، دارچین و میخک ممکن است به کاهش حالت تهوع کمک کند ، از عفونت های باکتریایی جلوگیری کرده و از هضم مناسب پشتیبانی می کند.

◄دارچین : شواهدی وجود دارد که نشان می دهد چای ماسالا می تواند برای سلامت قلب شما مفید باشد. مطالعات نشان داده است که دارچین ، یکی از مواد اصلی موجود در چای ماسالا ، میتواند فشار خون را بهبود بخشد. در برخی افراد نشان داده شده است که دارچین میزان کلسترول کل ، LDL و تری گلیسیرید را تا 30٪ کاهش میدهد. در اکثر مطالعات از دوزهای 1-6 گرم دارچین در روز استفاده شده است که به طور کلی بیشتر از آن است که در یک فنجان چای ماسالا بتوان پیدا کرد. با این حال ، یک بررسی اخیر گزارش کرده است که دوزهای کمتر از 120 میلی گرم در روز جهت این اثرات سالم برای قلب کافی می باشد.

◄چای سیاه : چندین مطالعه همچنین نشان می دهد که چای سیاه که در تهیه چای ماسالا استفاده می شود در کاهش سطح کلسترول خون نقش داشته دارد. بیشتر تحقیقات مشاهده کرده اند که نوشیدن چهار فنجان چای سیاه یا بیشتر در روز ممکن است سطح فشار خون را کمی کاهش دهد. علاوه بر این ، نوشیدن سه یا چند فنجان چای سیاه در روز با 11٪ کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است.

◄چای ماسالا به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود ، اگرچه حاوی کافئین و زنجبیل است که ممکن است در برخی افراد اثرات منفی ایجاد کند. دوز مطلوب آن هنوز مشخص نشده است.

 

*نحوه تهیه چای ماسالا در خانه :

تهیه چای چای در خانه نسبتاً ساده است. فقط به چند ماده اولیه احتیاج دارد .دستورالعمل زیر یکی از کارآمدترین روش های آماده سازی است که پیدا خواهید کرد. مواد لازم :

۱/۴ فنجان میخک

۱/۴ فنجان هل

۱/۴ فنجان دانه فلفل سیاه یا سفید

۱/۴ فنجان چوب دارچین

۲ قاشق مرباخوری رازیانه

۲ قاشق مرباخوری پودر زنجبیل

۱ عدد جوز هندی

*مواد لازم برای تهیه یک فنجان چای ماسالا:

۱ فنجان شیر

۱/۴ فنجان آب

۱/۲ قاشق چایخوری ادویه چای ماسالا

۱ قاشق چایخوری چای خشک

دانه های فلفل ، میخک ، هل ، دارچین و زنجبیل را روی حرارت کم حدود 2 دقیقه یا تا زمانی که معطر شود تفت دهید. آن را از روی حرارت برداشته و بگذارید خنک شود. با استفاده از آسیاب ، ادویه های خنک شده را به صورت پودر درشت خرد کنید. برای تهیه یک فنجان چای ماسالا ادویه ها را به همراه یک قاشق چای خوری برگ چای سیاه با یک قسمت آب داغ و یک قسمت شیر ​​گاو یا شیر گیاهی مخلوط کنید و بگذارید به دمای جوش برسد. میتوانید از یک قاشق چای خوری شکر استفاده کنید.

 

ترجمه : رویا آحادی وند کارشناس ارشد تغذیه گروه درمان چاقی باراکا

 

Reference :https://www.healthline.com/ Written by Alina Petre, MS, RD (NL)—Updated on July 20, 2019

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه