چاقی در بارداری

چاقی در زنان در سن باروری رایج است و مدیریت این جمعیت در طول زمان بارداری چالش های خاصی را شامل می شود. وزن و انسداد پزشکی باید قبل از بارداری و هم در دوران بارداری بهینه شود. در دوران بارداری ، افزایش وزن حاملگی باید محدود باشد ، باید علائم بیماری زایمان به درستی مورد بررسی و مدیریت قرار گیرد و سلامت جنین نیز کنترل شود. توجه به زمان بهینه زایمان و کاهش عوارض جراحی و بی حسی باید در نظر گرفته شود. در دوره پس از زایمان باید شیردهی و کاهش وزن ارتقا یابد. چاقی مادر با عوارض جانبی متابولیکی در فرزندان همراه است و باعث افزایش چرخه بین نسلی چاقی می شود.

برای پزشکان بسیار مهم است که درمورد برنامه های بارداری با زنان دارای چاقی قبل از بارداری صحبت کنند ، تا اطمینان حاصل شود که از آمیختگی و داروهای پزشکی قبل از بارداری استفاده درست شود. مدیریت وزن قبل از بارداری باید با هدف ارتقاء سلامت مادران و جنین ارتقا یابد. در دوران بارداری ، غربالگری دقیق برای عوارض مادر و جنین باید انجام شود ، با توجه به راهكارهای پیشگیری در صورت لزوم. شناخت افزایش خطر ابتلا به زایمان در این جمعیت می تواند منجر به توجه دقیق خطرات و مزایای القاء زایمان در طی هفته های 38-39 بارداری شود. در دوره پس از زایمان ، ارتقاء شیردهی و کاهش احتباس وزن پس از زایمان باید به زنان دارای چاقی توصیه شود تا سلامت آینده را بهبود بخشند و از عوارض جانبی در بارداریهای بعدی بکاهند.

به طور فزاینده ای تأثیرات متابولیکی نامطلوب بر فرزندان زنان مبتلا به چاقی مشاهده می شود ، که این امر پیامدهای زیادی برای نسل های آینده دارد. تحقیقات بیشتر لازم است تا مشخص شود چگونه می توان از این اثرات منفی به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر چاقی و بیماری متابولیکی جلوگیری کرد.

 

نویسندگان:

Heidi Pauline Dutton, MD, Sarah Jean Borengasser, PhD, Laura Marie Gaudet, MD MSc, Linda A Barbour, MD, MSPH, and Erin Joanne Keely, MDcorresponding author

 

 

تهیه و تنظیم : زیبا مرادی کارشناس گروه درمان چاقی باراکا

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه