نقش فولات و اسیدفولیک  در سیستم ایمنی بدن

فولات و اسیدفولیک اشکال یک ویتامین B محلول در آب هستند. فولات به طور طبیعی در مواد غذایی وجود دارد ، و اسید فولیک شکل مصنوعی این ویتامین است که گاهی به غلات ، آرد ، نان ، ماکارونی ، مواد نانوایی ، کلوچه و کراکر اضافه می شود. غذاهایی که به طور طبیعی از نظر فولات غنی هستند شامل سبزیجات برگ سبز (مانند اسفناج ، کلم بروکلی و کاهو) ، بامیه ، مارچوبه ، میوه ها (مانند موز ، خربزه و لیمو) لوبیا ، مخمر ، قارچ ، گوشت (مانند جگر گوشت گاو و قلوه) است. آب پرتقال و آب گوجه فرنگی نیز از نظر مقدار فولات بسیار غنی هستند.

اسامی دیگر اسید فولیک عبارتند از:ویتامین ب9، 5متیل تترا هیدرو فولات،5'-MTHF، اسید فولیک، فولاسین، دی هیدرو فولات،فولات، اسید پتروئیل گلوتامیک، ویتامین ب کمپلکس و ..

اسیدفولیک برای پیشگیری و درمان سطح پایین فولات (کمبود فولات) و سطح بالای هموسیستئین خون (هایپروموسیستئینمی) استفاده می شود. زنانی که باردار هستند یا ممکن است باردار شوند ، اسید فولیک را برای جلوگیری از سقط جنین و "نقص لوله عصبی" مصرف می کنند. اینها نقایص جدی هنگام تولد مانند spina bifida است که ستون فقرات و پشتی جنین در رحم بسته نمی شود. اسیدفولیک همچنین برای بسیاری از شرایط دیگر از جمله افسردگی ، سکته مغزی ، کاهش حافظه و مهارت های تفکر در افراد مسن استفاده می شود که در این شرایط میزان مصرف ،بیش از حد طبیعی برای سن آنها و بسیاری دیگر است.

اسیدفولیک اغلب در ترکیب با سایر ویتامین های گروه B استفاده می شود.

اسید فولیک برای رشد مناسب بدن انسان مورد نیاز است. این ماده در تولید ماده ژنتیکی به نام DNA و بسیاری دیگر از کارکردهای بدن نقش دارد.

 موارد استفاده:

* بیماری شدید کلیه (بیماری کلیوی مرحله نهایی یا ESRD). حدود 85٪ از مبتلایان به بیماری شدید کلیوی ، مقادیر زیادی هموسیستئین دارند. مقادیر بالای هموسیستئین با بیماری های قلبی و سکته مغزی مرتبط است. مصرف اسید فولیک باعث کاهش سطح هموسیستئین در افراد مبتلا به بیماری کلیوی شدید می شود. با این حال ، به نظر نمی رسد مکمل اسید فولیک خطر بروز حوادث مرتبط با بیماری های قلبی را کاهش دهد

*مقادیر زیادی هموسیستئین در خون (هیپرهموسیستئینمی). مقادیر بالای هموسیستئین با بیماری های قلبی و سکته مغزی مرتبط است. مصرف اسید فولیک در افرادی که سطح هموسیستئین آنها کمی بالاست ، میزان هموسیستئین را 20 تا 30 درصد کاهش می دهد. توصیه می شود افراد دارای سطح هموسیستئین بیشتر از 11 میکرومول بر لیتر، اسید فولیک و ویتامین B12 را باهم مصرف کنند.

*مسمومیت ناشی از داروی متوترکسات. به نظر می رسد که مصرف اسید فولیک باعث کاهش حالت تهوع و استفراغ می شود که ازعوارض جانبی احتمالی در درمان متوترکسات است.

نقص هنگام تولد مغز و ستون فقرات (نقص تولد لوله عصبی). اسید فولیک در دوران بارداری ،خطر نقص لوله عصبی هنگام تولد را کاهش می دهد. توصیه می شود که خانم های باردار از یک ماه قبل از بارداری و در دوران بارداری 600-800 میکروگرم اسید فولیک از رژیم یا مکمل های خود دریافت کنند. به خانمهای باردار که دارای نقایص هنگام تولد لوله عصبی هستند ، توصیه می شود روزانه 4000 میکروگرم اسید فولیک مصرف کنند.

اسید فولیک همچنین ممکن است در موارد زیر مفید باشد:

*بیماری چشمی که منجر به کاهش بینایی در افراد مسن می شود (دژنراسیون ماکولا وابسته به سن یا AMD). تحقیقات نشان می دهد که مصرف اسید فولیک به همراه ویتامین های دیگر از جمله ویتامین B6 و ویتامین B12 خطر ابتلا به کاهش دید وابسته به سن را کاهش می دهد.

*کاهش حافظه و مهارت های تفکر در افراد مسن : تحقیقات نشان می دهد که مصرف اسید فولیک با یا بدون ویتامین های دیگر ممکن است مهارت های حافظه و تفکر را در افراد مسن با کاهش بیشتر از حد معمول در این مهارت ها بهبود بخشد. به نظر می رسد اسیدفولیک در افرادی که سطح پایین فولات یا مقادیر زیادی هموسیستئین در خون دارند ، بهتر عمل می کند.

افسردگی. تحقیقات محدود نشان می دهد که مصرف اسید فولیک به همراه داروهای ضد افسردگی باعث بهبود علائم در افراد مبتلا به افسردگی می شود.

فشار خون بالا. تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه اسیدفولیک ،حداقل به مدت 6 هفته باعث کاهش فشار خون در افراد با فشار خون بالا می شود. اما به نظر می رسد مصرف اسید فولیک با داروهای فشار خون باعث کاهش فشار خون بیشتر از مصرف داروی فشار خون نمی شود

بزرگ شدن لثه ناشی از داروی فنیتوئین : به نظر می رسد استفاده از اسید فولیک در لثه مانع از بروز مشکلات لثه ناشی از فنیتوئین می شود. اما به نظر نمی رسد که مصرف اسید فولیک از طریق دهان باعث بهبود علائم این بیماری شود.

بیماری لثه در زنانی که باردار هستند. به نظر می رسد استفاده از اسید فولیک باعث بهبود بیماری لثه در دوران بارداری می شود.

سکته: مصرف اسید فولیک در افرادی که در کشورهایی زندگی می کنند که محصولات دانه ای را با اسید فولیک غنی نمی کنند ، می تواند خطر سکته مغزی را 10 تا 25 درصد کاهش دهد. اما به نظر نمی رسد که اسیدفولیک در بیشتر افرادی که در کشورهایی زندگی می کنند که محصولات غلات با اسید فولیک غنی سازی می کنند از سکته مغزی جلوگیری کند.

یک اختلال پوستی که باعث ایجاد لکه های سفید روی پوست می شود (ویتیلیگو). به نظر می رسد مصرف اسید فولیک باعث بهبود علائم ویتیلیگو می شود.

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1017/folic-acid

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه