نعناع؛ خوشبوی پرخاصیت

نعناع این خوشبوی پرخاصیت

تسکین ناراحتی معده

نعناع دارای ترکیباتی است که بافت های دستگاه گوارش حیوانات را شل می کند. برخی مطالعات نشان داده اند که نعناع می تواند درد معده را در کودکان کاهش دهد .تحقیقات دیگر نشان می دهد که نعناع میتواند به تسکین تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی نیز کمک کند.

کاهش علائم IBS

مطالعات نشان می دهد که نعناع می تواند عوارض جانبی سندرم روده تحریک پذیر مانند گاز ، درد معده ، یبوست و اسهال را کاهش دهد.

کمک به رفع سردرد

ماده فعال موجود در نعناع منتول است. برخی مطالعات نشان می دهند که منتول می تواند سردردهای میگرنی را کاهش دهد. همچنین ممکن است علائم دیگر مانند حساسیت به نور ، حالت تهوع و استفراغ حین میگرن را کاهش دهد. برخی مطالعات نشان می دهند که استفاده از محلول روغن نعناع بر پیشانی و شقیقه ها می تواند سردردهای تنشی را نیز از بین ببرد.

میکروب های دهان را بکشید

عطر و طعم نعناع نفس را تازه می کند ، اما خواص ضد باکتریایی آن نیز ممکن است به خلاص شدن از شر منبع بو یعنی میکروب دهان کمک کند. اعتقاد بر این است که باکتری ها از تشکیل یک لایه بر روی دندان ها جلوگیری می کنند ، لایه ای که به سلامت و سفیدی دندانها کمک می کند.

سینوس های عود کرده را آرام کنید

قدرت ضد میکروبی نعناع ممکن است به شما در مبارزه با سرماخوردگی معمولی یا مخاط عفونی که در سینوس های شما ایجاد می شود کمک کند. منتول همچنین می تواند به شما این احساس را بدهد که می توانید راحت تر نفس بکشید.

افزایش انرژی

اگر می خواهید در طول روز بیشتر بیدار باشید ، روغن نعناع ممکن است این ترفند را انجام دهد. کارشناسان کاملاً مطمئن نیستند که هنگام بوییدن روغن نعناع در بدن چه اتفاقی می افتد ، اما به کاهش خواب آلودگی در ساعات بیداری کمک میکند.

تسکین دردهای قاعدگی

به نظر می رسد منتول موجود در نعناع می تواند شدت درد در طول عادت ماهانه را کاهش داده و طول دوره قاعدگی را در برخی از زنان کوتاه کند.

با باکتری های غذا مبارزه کنید

دانشمندان روغن نعناع را روی باکتری هایی مانند E. coli ، listeria و salmonella آزمایش کردند. آنها دریافتند که نعناع می تواند رشد هر سه را متوقف کند. همچنین می تواند استافیلوکوکوس اورئوس ، باکتری عامل عفونت های پوستی ، ذات الریه ، مننژیت و موارد دیگر را نیز از بین ببرد.

اشتهای خود را مهار کنید

برخی مطالعات نشان می دهد که روغن نعناع ممکن است باعث شود احساس گرسنگی کمتری داشته باشید. این موضوع می تواند به افراد کمک کند کمتر غذا بخورید و احتمالاً منجر به کاهش وزن شود.

آرام آلرژی فصلی

نعناع می تواند به شما کمک کند در فصل آلرژی بیشتر از فضای باز لذت ببرید.نعناع دارای ترکیبی به نام رزمارینیک اسید است که می تواند واکنش هیستامین را در بدن کاهش دهد. این موضوع به معنی علائم کمتری مانند عطسه، گرفتگی بینی و قرمزی و خارش چشم میباشد.

 

 

ترجمه : رویا آحادی وند کارشناس ارشد تغذیه گروه درمان چاقی باراکا

REFERENCE: Reviewed by Melinda Ratini, DO, MS on January 13, 2021

https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-health-benefits-peppermint

 

 

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه