لپتین هورمون سیری

افراد مبتلا به اضافه وزن، اغلب به علت اختلالاتی که در سطح هورمون های گرسنگی «گرلین» و سیری «لپتین» در بدن شان وجود دارد، جهت تنظیم برنامه غذایی خود با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

محققان اعلام کرده اند افرادی که چاق هستند اغلب با مقاومت لپتین روبرو هستند.

زمانی که هورمون لپتین در بدن ترشح می شود از غذا خوردن دست می کشیم و بدن شروع به سوزاندن کالری های دریافتی می کند، ولی در افراد چاق به علت مقاومت به هورمون لپتین، بعد از ترشح این هورمون فرد همچنان به خوردن ادامه می دهد، بدین معنی که بیشتر از نقطه سیری می خورد.

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد غذاهای سرخ کردنی و چرب هم ممکن است منجر به کاهش عملکرد مغز در پاسخ به ترشح لپتین و در نتیجه مقاومت به آن شوند.

هورمون لپتین از سلول های چربی ترشح می شود و در نتیجه افزایش چربی بدن منجر به افزایش سطوح لپتین می شود. اما به دلیل مقاومت به هورمون لپتین در افراد چاق این هورمون در عملکرد مناسب خود دچار اختلال می شود. تحقیقات صورت گرفته نشان داده است با کاهش مصرف کربوهیدرات ساده، مقاومت به هورمون لپتین بهبود می یابد. به این صورت که توصیه می شود میزان مصرف قندهای ساده در روز به کمتر از 10% کالری روزانه برسد تا شاهد کاهش مقاومت به لپتین در بدن افراد چاق باشیم.

 

 

رویا آحادی وند    

کارشناس ارشد تغذیه گروه درکان چاقی باراکا

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه