بهترین روش درمان چاقی


امروزه اضافه وزن و چاقی در سراسر جهان افزایش یافته است. به طور کلی، روشهای مختلفی برای درمان افراد با مشکلات اضافه  وزن وجود دارد. در پایگاههای اطلاعاتی PubMed و راهنمای اصلی برای همه دستورالعمل های منتشر شده در سازمان بهداشت جهانی (WHO) که با افراد بالغ با اضافه وزن یا چاقی صحبت می کردند جستجو کردیم.
 9 دستورالعمل شامل 711 توصیه مربوطه شناسایی شدند.
اکثر آنها نتیجه گرفتند که یک تیم چند رشته ای باید اضافه وزن و چاقی را به عنوان یک بیماری مزمن درمان کند. شاخص توده بدنی (BMI) باید به عنوان یک روش معمول برای تشخیص استفاده شود و عوارض مربوط به وزن باید در نظر گرفته شود. 
یک برنامه جامع سبک زندگی جامع شامل کاهش مصرف کالری، افزایش فعالیت بدنی و اقدامات لازم جهت حمایت از تغییر رفتار برای حداقل 6 تا 12 ماه توصیه می شود. پس از کاهش وزن، اقدامات درازمدت برای نگهداری وزن ضروری است. جراحی Bariatric  برای افرادی که دارای BMI بیشتر یا برابر 35 کیلوگرم در متر مربع است،را میتوان  زمانی که تمام مداخلات غیر جراحی شکست خورده است،در نظر گرفت. در نتيجه، در دستورالعمل هاي بين المللي مبتني بر شواهدي در مورد چگونگي انجام مديريت چند جانبه از اضافه وزن و چاقي در مراقبت هاي اوليه، توافق قابل توجهي وجود دارد.

آزاده مقتد ایی 

کارشناس ارشد روانشناسی  و مسئول حمایت گروه درمان چاقی باراکا

 

 

باراکا هیچ لیست غذایی ندارد. شعار باراکا این است:

از هر سفره، هرچه دلت می خواهد را یک شکم سیر بخور و خوش اندام بمان. "سیر خوش تراش" به عنوان شعار و نماد باراکا تلقی می شود. البته در مواردی که کاهش وزن سریعتر مد نظر باشد بطور موقت به داوطلبین، لیست های کوتاه مدت داده می شود. (شامل لیست های عمومی یا لیستهای آزاد از سفره ی خانواده . با وجودیکه سفره ی این برنامه خیلی انعطاف پذیر و فراوان است در صورتیکه پس از مدتی مراجعه کننده احساس خستگی کند یا با وجود رعایت بدنش برای کاهش مقاومت نشان دهد ، مراحل بعدی کاهش وزن شروع خواهد شد که برحسب مورد و سلیقه ی مراجعه عبارتند از:

مزاج درمانی ( مزاج های سرد و مرطوب در مقابل کاهش وزن مقاومت می کنند) هوازی -   داروهای مجاز مورد تایید FDA - انزجار ذهنی –  برنامه پاکسازی آب - لیستهای خاص و مقاومت شکن کاهش سریع مخصوص مراسم ( 7روز-10روز 15 روز پروتئین -...)   -تمام این روشهای کمکی جزو خدمات رایگان برنامه هستند . با وجود موفقیت چشمگیر این روشها در کاهش وزن مراجعین مان( تا 70 کیلو کاهش) این بخش فقط شامل 30% از درمان باراکا میباشد.

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه