اشتباهات رایج در پیاده روی

◄پاشنه کفش

احتمالاً می دانید که کفش بدون پاشنه یا دارای پاشنه بلند انتخاب صحیحی برای پیاده روی نیست. کفش های تنیس و بسکتبال نیز مشکلاتی را ایجاد می کنند. سفتی این کفش ها به حرکت سریع به طرفین کمک می کند ، اما مانع انعطاف پذیری پاشنه تا پنجه پا می شود که برای راه رفتن ضروری است. به دنبال یک کفش با پاشنه ای مناسب باشید که سبک ، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر آب باشد. یک کفش دویدن ممکن است به عنوان یک مدل مخصوص پیاده روی کار کند.

◄سایز کفش پیاده روی

اگر کفش های شما خیلی گشاد هستند ، پشتیبانی مورد نیاز را از ستون فقرات انجام نمی دهند. کفش های تنگ هم می توانند باعث ایجاد پینه یا میخچه شوند. کفش مناسب به صورتیست که انگشتان پا را به راحتی میتوان تکان داد اما آنقدر اندازه هستند که پای را از لغزش دور نگه می دارد. کفش را بعد از ظهر که پاهایتان کمی متورم شده است بخرید تا اندازه واقعی پا را به خوبی متوجه شوید.

◄مسیر پیاده روی

اگر هر روز در مسیری تکراری پیاده روی کنید ممکن است حوصله تان سر رفته و علاقه خود را به پیاده روی از دست بدهید. به طور منظم مسیر خود را تغییر دهید. این عمل نه تنها برای روحیه و انگیزه تان مفید است ، بلکه باعث بهبود وضعیت ماهیچه ها و مفاصل نیز می شود. به دنبال تپه هایی باشید که به مسیر پیاده روی خود اضافه کنید. این مسیرها می توانند به شدت راه رفتنتان کمک کرده و ماهیچه های ران ، همسترینگ و ساق پا را تقویت کنند.

◄گام شمار

شمارش قدم ها یا کیلومترها یا دقیقه ها مهم است. به این ترتیب ، می دانید که آیا اهداف ورزشی خود را برآورده می کنید یا خیر. همچنین می تواند به ایجاد انگیزه در شما کمک کند. این اقدام به طور متوسط ​​شما را به 2500 قدم در روز می رساند. می توانید قدم های خود را با یک برنامه روی تلفن همراه خود یا با یک دستگاه به نام گام شمار اندازه گیری کنید.

◄وضعیت حرکتی

ممکن است در اثر نشستن طولانی پشت کامپیوتر بدنتان یک حالت خمیده پیدا کند، اما این وضعیت را به پیاده روی خود نیاورید! وضعیت صحیح راه رفتن می تواند به شما کمک کند سریعتر و طولانی تر راه بروید و از صدمه دیدن جلوگیری میکند. سعی کنید حین حرکت ستون فقرات خود را طوری نگه دارید که انگار رشته ای شما را از بالای سر به بالا کشیده است. چشمان شما باید رو به جلو ، شانه ها پایین ، عقب و آرام باشد. به طور طبیعی و آزادانه دستان خود را کنار بدنتان حرکت دهید و پای خود را به آرامی از پاشنه تا انگشتان پا بردارید.

◄حرکات کششی

هنگامی که پیاده روی خود را به پایان رساندید ، به عضلات پای خود به ویژه ساق پا کمی حرکات کششی ملایم بدهید. این به بدنتان کمک می کند تا انعطاف پذیر باشید. حواستان باشد زیاده روی نکنید ،حرکات کششی نباید صدمه ای به شما وارد کنند. هر کشش را 10 تا 20 ثانیه نگه دارید. برای کمک به حفظ تعادل از صندلی یا دیوار کمک بگیرید.

 

 

ترجمه رویا آحادی وند کارشناس ارشد تغذیه گروه درمان چاقی باراکا

REFERENCE : Medically Reviewed on 05/16/2021

https://www.webmd.com/fitness-exercise/ss/slideshow-walking-mista

 

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه