استویا و جایگزین های شکر

 

هنگامی که در حال کاهش کالری یا کاهش قند دریافتی هستید ، ممکن است شیرین کننده های دیگر را امتحان کنید. تمام شیرین کننده های زیر توسط FDA تأیید شده اند.

 

استویا

استویا چیست: یک شیرین کننده طبیعی و بدون کالری ، که از یک گیاه در آمریکای جنوبی ساخته شده است و قرن هاست که وجود دارد. هم اکنون در چای،نوشابه و نوشیدنی های ورزشی و همچنین  به صورت قرص های خوراکی محلول ، قطره های مایع و همچنین مخلوط های قابل پخت وجود دارد. در بین نام های تجاری ، SweetLeaf یک شیرین کننده است که از عصاره استویا تهیه می شود. برخی فروشگاه ها محصولات عمومی استویا را نیز دارند.

* عصاره ی پالایش شده ی استویا ، که همان چیزی است که شما در بازار پیدا می کنید و به طور کلی بی خطر شناخته می شود. برخی افراد دریافتند که استویا می تواند طعم فلزی داشته باشد. عصاره گیاه استویا یا برگ خام استویا مورد تأیید FDA نیست.

 

آس سولفام پتاسیم (Acesulfame-K یا Ace-K)

پتاسیم استیل سولفام، دویست برابر شیرین تراز شکر است و از یک شیرین کننده مصنوعی ساخته شده توسط انسان و بدون کالری است. می توانید آن را در بسته های رومیزی به عنوان Sunett یا Sweet One یا آدامس های بدون قند ، آب میوه های کم کالری و بستنی کم کالری پیدا کنید.

بیش از 90 درصد مطالعات ایمنی این شیرین کننده را تایید می کند.

 

آسپارتام

هزاران نوع غذا با آسپارتام شیرین می شوند - معروف به NutraSweet و Equal. این ترکیبی از دو اسید آمینه است که طعم شیرینی را تقریباً بدون کالری تأمین می کند.

آسپارتام "یکی از جامع ترین مواد مورد مطالعه در منابع غذایی انسان است که بیش از 100 مطالعه از ایمنی آن پشتیبانی می کند".

انجمن سرطان آمریكا می گوید: "میزان بیش از حد مصرف آسپارتام برای یك فرد بالغ با وزن 165 پوند معادل است با خوردن 19 قوطی نوشابه رژیمی یا مصرف بیش از 107 بسته در روز."

 

برخی از افراد گزارش کرده اند که آسپارتام برای آنها سردرد یا سرگیجه ایجاد می کند یا بر روحیه آنها تأثیر می گذارد ، اما مطالعات این علائم را با آسپارتام ارتباط نداده است. اگر به فنیل کتونوریا (PKU) مبتلا هستید( یک اختلال متابولیک نادر) از مصرف آسپارتام خودداری کنید ، زیرا حاوی فنیل آلانین است. هر محصولی حاوی آسپارتام دارای یک برچسب هشدار دهنده در مورد آن است.

 

ساخارین

ساخارین از اواخر دهه 1800 وجود داشت ، زمانی که یک محقق،یک  ترکیب شیمیایی را روی دستش ریخت و متوجه شد طعم آن شیرین است. ساخارین 300 تا 500 برابر شیرین تر از قند سفره است و بیشتر به عنوان Sweet’N Low شناخته می شود.

در دهه 1970 ، ساخارین پس از آزمایش های آزمایشگاهی روی موش ها ، یک برچسب هشدار دهنده دریافت کرد که احتمال ارتباط آن با سرطان مثانه وجود دارد. در وب سایت FDA آمده است: "از آن زمان ، بیش از 30 مطالعه نشان داد كه نتایج یافت شده در موش صحرایی مربوط به انسان نیست و ساخارین برای مصرف انسان بی خطر است." ساخارین دیگر برچسب هشدار ندارد.

 

ساکرالوز

 سوکرالوز ، همچنین با نام تجاری آن Splenda شناخته می شود و600 برابر شیرین تر از شکر است ، دارای یک خط برچسب است که "از قند ساخته شده" .

FDA می گوید بیش از 100 مطالعه ایمنی سوکرالوز را قبل از تصویب به عنوان یک شیرین کننده عمومی برای غذاها بررسی کرده است. از آنجا که در برابر حرارت پایدار است ، می توانید از آن برای پخت استفاده کنید.

 

الکل های قندی

سوکرالوز چیست: آنها حاوی نوعی الکل نوشیدنی نیستند. این شیرین کننده ها که در برخی از انواع  آبمیوه ها ، شکلات ، محصولات پخته شده و حتی دهان شویه وجود دارد ، نام هایی مانند زایلیتول و سوربیتول دارند.

آنها از محصولات گیاهی ساخته شده اند. کالری آنها کمتر از قند است.

اگر مبتلا به دیابت هستید ، توجه داشته باشید که الکل های قندی کربوهیدرات هستند و هنوز هم می توانند قند خون شما را افزایش دهند. آنها همچنین می توانند مانند ملین عمل کنند و یا علائم هضم دیگری در برخی از افراد داشته باشند.

 

 

ترجمه : نجمه هوشمند کارشناس تغذیه گروه درمان چاقی باراکا

 

 

WebMD Medical ReferenceReviewed by Michael Dansinger, MD on February 16, 2019

 

SOURCES:

American Cancer Society: “Aspartame.”

FDA: “Is Stevia an ‘FDA approved’ sweetener?” “What refined Stevia preparations have been evaluated by FDA to be used as a sweetener?” “Additional information about high-intensity sweeteners permitted for use in food in the United States.”

NYU Langone Medical Center: “Stevia.”

Harvard School of Public Health: “Artificial Sweeteners.”

Mayo Clinic: "Possible health benefits of sugar alcohols."

American Diabetes Association: "Sugar Alcohols."

Joslin Diabetes Center: “What are Sugar Alcohols?”

Center for Science in the Public Interest: “Sweet Nothings.”

 

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه