ارتباط بین چاقی با مصرف غذای خانگی

بین سال های 2007تا 2010 در آمریکا پژوهش بزرگی صورت گرفت تا به بررسی رابطه بین کیفیت رژیم غذایی و دفعات پخت و پز با قصد کاهش وزن بپردازد.

آمریکایی ها کمتر پخت و پز می کنند و بیشتر به غذای تهیه شده در خارج از خانه اعتماد می کنند ، که معمولاً دارای انرژی بیشتر و ارزش غذایی کمتری است . هم کاهش پخت و پز و هم افزایش مصرف غذای آماده با افزایش چاقی همراه است ، که تقریباً یک سوم بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می دهد. اکنون آمریکایی ها نسبت به گذشته زمان کمتری را برای پخت و پز صرف می کنند  و این ، در ترکیب با اعتماد بیشتر به غذاهای آماده ، فست فودها و سایر غذاهایی که در خارج از خانه تهیه می شوند ، با کیفیت پایین تر رژیم غذایی همراه است.

 

علل مختلفی برای توضیح کاهش در پخت و پز مشخص شده است ، از جمله عدم دسترسی به غذاهای سالم ، محدودیت زمان ، قیمت و عدم دانش یا اعتماد به نفس کافی در مهارت های پخت و پز .از مشارکت زنان به عنوان نیروی کار خارج از خانه نیز به عنوان عامل اصلی کاهش دفعات پخت و پز یاد می شود زیرا زنان (و به ویژه مادران) نسبت به گذشته زمان کمتری را برای پخت و پز صرف می کنند. مطالعه اخیر در مورد الگوهای جمعیتی در دفعات پخت و پز در خانه نشان داد که پخت و پز با وضعیت اقتصادی - اجتماعی در ارتباط است بزرگسالانی که از نظر اقتصادی - اجتماعی پایین هستند ، به احتمال زیاد به طور مرتب یا اصلاً آشپزی نمی کنند .تا به امروز ، تحقیقات کمی بر روی رابطه پیچیده بین دفعات پخت و پز و کیفیت رژیم غذایی متمرکز شده است - با توجه به شواهدی که نشان می دهد وعده های غذایی در خانه به طور فزاینده ای شامل موارد آماده یا نیمه آماده هستند ، تحقیق مهمی در این زمینه انجام شده است.

 

چندین مطالعه اثربخشی رژیم های مختلف ، تفاوت در استراتژی های کاهش وزن توسط گروه های جمعیتی و استراتژی های رژیم غذایی را در بین افرادی که سعی در کاهش وزن دارند مقایسه کرده اند. به طور کلی ، این تحقیقات نشان داده است که افرادی که سعی در کاهش وزن دارند بیشتر به تغذیه سالم ، کاهش مصرف انرژی یا افزایش فعالیت بدنی متکی هستند. اما میزان استفاده از پخت و پز برای رسیدن به این اهداف مشخص نیست. در مقاله حاضر ، ما تلاش می کنیم تا با بررسی رابطه بین کیفیت رژیم غذایی و دفعات پخت و پز با قصد کاهش وزن ، این خلا را تا حدی پر کنیم. این احتمال وجود دارد که دفعات پخت غذا با کاهش وزن رابطه مثبت یا منفی داشته باشد. از جنبه مثبت ، پخت و پز می تواند کنترل بالایی بر مواد و تکنیک های مورد استفاده در تهیه غذا ایجاد کند. از طرف منفی ، همه پخت و پزها سالم نیستند و پخت و پز به عنوان یک فعالیت برای کاهش وزن ،به توانایی فرد در استفاده از مواد و تکنیک های سالم بستگی دارد (به عنوان مثال کباب کردن یا بخارپز کردن. سرخ کردن یا تفت دادن عمیق). درک رابطه بین دفعات پخت و پز و کاهش وزن به ویژه به موقع با توجه به اینکه تهیه وعده غذایی در خانه به طور فزاینده ای به عنوان یک اقدام کاهش چاقی ارتقا می یابد ، بسیار به موقع است.

 

هدف اصلی این مطالعه بررسی ارتباط بین دفعات پخت و پز و کیفیت رژیم غذایی بود. هدف ثانویه بررسی الگوهای دفعات پخت و پز و کیفیت رژیم غذایی با قصد کاهش وزن بود. ما این فرضیه را مطرح کردیم که افرادی که بیشتر غذای خانگی می خورند، رژیم غذایی سالم تری دارند و افرادی که سعی در کاهش وزن دارند بیشتر از افرادی که سعی در کاهش وزن ندارند ، غذا می پزند.

مورد مطالعه شامل بررسی یادآمد 24 ساعته بزرگسالان 20 سال به بالا بود. پاسخ دهندگان به نظرسنجی در صورت حامله بودن یا دیابت در زمان جمع آوری اطلاعات (n 1491) از مطالعه حذف شدند. نمونه تحلیلی نهایی شامل 9569 بزرگسال بود.

نتایج این پژوهش که بین سال های 2007تا 2010 انجام شده است به این شرح است:

در سال های 2007–2010 ، 8٪ بزرگسالان در خانه هایی زندگی می کردند که کسی در هفته 0-1 بار شام می پخت و به طور متوسط 9627 کیلوژول انرژی ، 86 گرم چربی و 135 گرم قند در روز مصرف می کردند به طور کلی ، در مقایسه با دفعات پخت و پز کم (0–1 بار در هفته) ، دفعات زیاد پختن شام (6–7 بار در هفته) با مصرف کمتر دریافت انرژی روزانه (9054 در مقابل 9627 کیلوژول ، 0 = 002 P) ، چربی کمتر (81 در برابر 86 گرم ، P = 0 · 016) و قند کمتر (119 در مقابل 135 گرم ، P <0 · 001) همراه است.

نتیجه گیری

پختن شام به طورمستمر در خانه با مصرف یک رژیم غذایی سالم مرتبط است خواه فرد لاغر بشود یا نه.

 

 

ترجمه: نجمه هوشمند (کارشناس ارشد تغذیه گروه درمان چاقی باراکا)

 

منبع:

Public Health Nutrition

Published online by Cambridge University Press:  17 November 2014

Julia A Wolfson and

Sara N Bleich

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه