اثربخشی مداخلات فعالیت بدنی برای درمان اضافه وزن، چاقی و دیابت نوع 2

افزایش مداخلات جسمانی برای درمان اضافه وزن و چاقی در کودکان و بزرگسالان عمدتا شامل: آموزش بهداشت و اصلاح رفتار در محیط های بالینی، خانواده و یا گروه افراد منتخب می باشد.

اگرچه شواهد محدود است، اما راهكارهايي براي كاهش رفتارهاي مضطرب وجود دارد که به نظر مي رسد كه براي كاهش چاقي در ميان كودكان و نوجوانان مفید هستند.

در میان بزرگسالان، شیوه های درمان که رژیم غذایی و مکمل را ترکیب می کنند، از شیوه های مداخلات جسمانی بسیار بیشتر است. شیوه های مبتنی بر سبک زندگی ترکیبی از مداخلات درمانی برای حفظ وزن هستند، اگر چه اکثر برنامه ها در ایجاد تغییرات درازمدت ناموفق هستند. در مورد سازگاری با تغییرات رفتاری جدید و یا عوامل موثر بر سازگاری با تغییرات شیوه زندگی شواهد کمی وجود دارد. شواهد محدود نشان می دهد تداوم تماس های حرفه ای و گروه های خودیاری می توانند در پایداری کاهش وزن موثر باشند.

مطالعات زیادی از مداخلات درمانی دیابت نوع 2 در محیط های بالینی انجام شده و معمولا از منابع گسترده استفاده می کنند. شواهد نشان می دهد که مداخلات می توانند منجر به نتایج بالینی معنی دار در بهبود جزئی کنترل گلیسمی، حتی در غیاب از دست دادن وزن شوند.

یک مطالعه اخیر نشان داد که مداخله چند فاکتور رژیم غذایی، مداخلات جسمانی و دارویی می تواند خطر ابتلا به عوارض دیابت را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد.

 با این حال، شواهد کمی در ایجاد تغییرات دراز مدت در کنترل گلیسمی و کاهش مرگ و میر در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد.

 

مترجم  وگرداوری:

زیبا مرادی

کارشناس گروه درمان جاقی باراکا

 

 #باراکا یک خانواده بزرگ از آدم هایی است که قصد دارند تغییری در خود ایجاد کنند. #درمان_چاقی به وسیله تغییر در سبک زندگی در دو مرحله لاغر شدن و لاغر ماندن.عضویت در باراکا مساوی رجوع به #پزشک_تغذیه نیست، پیوستن به خانواده ای است از جنس آدم های با اراده تغییر!

باراکا یکبار برای همیشه...

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه