تغذیه مناسب در سیروز کبدی

سیروز کبدی یک بیماری جدی است و اگر تشخیص سیروز کبدی را دریافت کرده اید، احتمالاً به شما گفته شده که این بیماری قابل درمان نمیباشد. با این حال، پیروی از رژیم غذایی سیروزی ممکن است از آسیب بیشتر به کبد جلوگیری کرده و از عوارض بیشتر پیشگیری کند و کیفیت زندگی شما را هم اکنون و در درازمدت بهبود بخشد.

این مقاله به شما میگوید که رژیم سیروز کبدی چیست، چگونه کار می‌کند و آیا برای شما مناسب است یا خیر.

سیروز کبدی وضعیتی است که با ایجاد زخم در کبد مشخص می شود و می تواند منجر به اختلال در عملکرد کبد و سایر عوارض جانبی، از جمله خستگی، از دست دادن اشتها، کاهش وزن و حالت تهوع شود . سیروز علل مختلفی دارد، از جمله بیماری کبد، هپاتیت، نارسایی قلبی، برخی اختلالات خودایمنی و مصرف زیاد الکل. همچنین این بیماری می تواند ناشی از بیماری کبد چرب غیر الکلی باشد، وضعیتی که با چاقی و دیابت نوع 2 مرتبط است .

نحوه رعایت رژیم غذایی

اگر سیروز کبدی دارید، دریافت کالری کافی و پروتئین با کیفیت بالا بسیار مهم است به صورتی که می تواند به جلوگیری از سوء تغذیه و حفظ توده بدون چربی بدن (عضلانی) کمک کند. افراد مبتلا به سیروز باید غذاهای پر پروتئین را در اولویت قرار دهند و منابع پروتئینی گیاهی و حیوانی را در رژیم غذایی خود بگنجانند. افزودن پروتئین به هر وعده غذایی و میان وعده می تواند مصرف کلی پروتئین را افزایش دهد و به جلوگیری از، از دست دادن عضلات کمک کند.

هنگام پیروی از رژیم غذایی سیروز کبدی، سعی کنید هر نوع غذا و نوشیدنی را که هضم آن برای کبد دشوار است محدود کنید. به ویژه، مصرف غذاهای حاوی چربی های ناسالم مانند چربی های ترانس، از جمله غذاهای سرخ شده و تنقلات فرآوری شده را محدود کنید. تعدیل مصرف چربی های ناسالم می تواند از استئاتوره یا مدفوع چرب ، که نشانه سوء جذب در روده است جلوگیری کند.

سیروز می تواند بر توانایی کبد در تولید صفرا، که برای هضم چربی ها ضروری است، تأثیر بگذارد. با این حال، مصرف منابع چربی سالم و فرآوری نشده مانند آجیل، ماهی قزل آلا و آووکادو و روغن زیتون در حد اعتدال منعی ندارد.

همچنین افراد باید از مصرف الکل خودداری کنند چون می تواند آسیب کبدی را بدتر کند.

از آنجایی که سیروز می تواند عملکرد سیستم ایمنی را مختل کند، بهتر است از مصرف گوشت، تخم مرغ و غذاهای دریایی به صورت خام یا نیم پز خودداری کنید. در غیر این صورت، ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری یا عفونت ناشی از غذا قرار بگیرید.

در برخی موارد، پزشک ممکن است توصیه کند که مصرف سدیم را محدود کنید. محدود کردن مصرف غذاهای نمکی می تواند تعادل سدیم را بهبود بخشد و از احتباس مایعات و وضعیت مرتبط با آسیت جلوگیری کند. آسیت یک عارضه شایع سیروز است که با تجمع مایع غیرطبیعی در شکم مشخص می شود.

از آنجایی که سیروز می تواند نیاز پروتئینی بدن را افزایش دهد و بر توانایی کبد برای ذخیره کربوهیدرات ها تأثیر بگذارد، خوردن چند وعده غذایی و میان وعده های کوچک غنی از پروتئین و کربوهیدرات در طول روز توصیه میشود. (وعده های غذایی متعدد با حجم کم)

در نهایت، برخی ویتامین‌ها یا مواد معدنی ممکن است به مدیریت وضعیت شما کمک کنند، زیرا افراد مبتلا به سیروز ممکن است در معرض خطر کمبود مواد مغذی مانند روی، ویتامین D، ویتامین K و ویتامین‌های B باشند .

 

 

ترجمه رویا آحادی وند کارشناس ارشد تغذیه گروه درمان چاقی باراکا

REFERENCE: Written by Rachael Link, MS, RD on July 16, 2021 — Medically reviewed by Jillian Kubala, MS, RD, Nutrition

https://www.healthline.com/nutrition/liver-cirrhosis-diet

 

برای این مطلب دیدگاهی ارسال نشده است، شما می توانید اولین نفر باشید...

ارسال دیدگاه